www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
25 Marzec 2019 Poniedziałek - 18 Radzab 1440   
Strona odwrotna

Ostatni Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) -2

Allahu Teala poprzez aniola Dżebraila (alejhisselam) zeslal Muhammedowi (alejhisselam) Święty Koran. Nakazal ludziom to, co jest im potrzebne i pożyteczne na ziemi i w życiu pozagrobowym. Tego, co jest szkodliwe, zakazal im. Te wszystkie nakazy i zakazy nazywa się religią islamską lub Islamem.

Każde slowo Muhammeda (alejhisselam) jest prawidlowe, wartościowe, pożyteczne. Istnieje niezliczona liczba dowodów na to, że Muhammed (alejhisselam) jest sejjid-ul-enbija tzn. jest najwyższy wśród proroków. Poniżej zamieszczamy kilka z nich:

W Dniu Sądu Ostatecznego wszyscy Prorokowie będą się ukrywali w cieniu Jego sztandaru. Allahu Teala poinformowal wszystkich Proroków o swoim ukochanym Proroku Muhammedzie (alejhisselam) i polecil im, by w przekazanej wiedzy o Nim nakazali swoim wspólnotom uwierzenie Jemu i kochanie Jego. Wszyscy prorocy tak też zrobili.

Muhammed (alejhisselam) jest Hatem-ul-enbija (Sura Ahzab 40) tzn. po nim nie przyjdzie żaden inny prorok. Jego blogoslawiony duch zostal stworzony wcześniej niż duchy pozostalych proroków. Najpierw Jemu zostala dana siedziba proroctwa. Poprzez uhonorowanie Jego na świecie proroctwo zostalo wykończone.

Muhammed (alejhisselam) jest najwyższy wśród proroków, jest milosierdziem świata. Osiemnaście tysięcy światów korzysta z morza jego milosierdzia. Jest uznany za Proroka wszystkich ludzi i dżinów. Inni prorokowie zostali zeslani do pewnego kraju, do pewnych ludów. Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) zostal zeslany zaś jako Prorok do wszystkich światów, do każdego żywego i nieżywego stworzenia. Allahu Teala zwracal się do innych proroków imieniem, do Muhammeda (alejhisselam) zaś wyrażając Swoją radość: Ja ejjuhen nebijju, ja ejjuher resul (ej, mój Proroku; ej, mój Resulu). Obdarzyl Go cudami podobnymi do cudów każdego z proroków, żaden z proroków nie zostal obdarzony tak wielką liczbą cudów jak On.

W życiu pozagrobowym uratowanie się od Piekla należy tylko do tych, co są posluszni Prorokowi Muhammedowi (sallallahu alejhi we sellem). Dokonane na ziemi wszystkie dobre uczynki, odkrycia, stany, nauki będą pomocne w życiu pozagrobowym tylko pod warunkiem znalezienia drogi Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem). W przeciwnym razie każde dobro pozostanie na ziemi i stanie się powodem zrujnowania życia pozagrobowego.

„Gdyby ciebie nie bylo, to nie stworzylbym światów.” (Dejlemi)

Gdy Adem (alejhisselam) zobaczywszy w Arsz światlość (nur) spytal się Allahu Teala o jego wlaściwości, to Allahu Teala raczyl: „Ta światlość jest światlością proroka pochodzącego z twojego pokolenia, który w niebie nazywany jest Ahmed, a na ziemi Muhammed. Gdyby jego nie bylo, to ciebie by nie bylo, tego, co jest w niebie i na ziemi też nie stworzylbym." (Mewahib ledunnijje)

„Lewlake.....lema halaktul eflake” co znaczy „Gdyby ciebie nie bylo, to nie stworzylbym wszechświata” jest hadisą kudsi i znajduje się we wstępie „Marifetname,” a także w „Enwar-i Muhammedijje” na str.13 i w „Mektubat” Imam Rabbani na str.122.

Podczas Miracz, gdy Allahu Teala raczyl naszemu blogoslawionemu Prorokowi: „Poza tobą wszystko dla ciebie stworzylem,” to nasz Prorok (sallallahu alejhi we sellem) powiedzial: „Ja też poza Tobą wszystko dla Ciebie porzucilem.” (Mirat-i Kainat)


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies