www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
12 Grudzień 2017 Wtorek - 24 RabiulAwwal 1439   
Strona odwrotna

Droga prowadząca do Allahu Teala

Wielki uczony religii islamskiej Imam Gazali rahmetullahi alejh (ur. 450/1058, zm.505/1111) w napisanym przed 900 laty dziele pt. „Kimja-i seadet” dzieli ludzi na cztery grupy:

Do pierwszej z nich należą ludzie, którzy nie wiedzą nic więcej poza jedzeniem, piciem, korzystaniem z przyjemności na świecie.

Druga grupa ludzi to ci, którzy postępują gwaltem, przemocą i tyranią.

Trzecia zaś to ci, którzy innych oszukują, są podstępni i obludni.

Czwarta grupa sklada się z tych, co posiadają piękny charakter, z prawdziwych muzulmanów.

Należy pamiętać o tym, że w sercu każdego czlowieka znajduje się droga prowadząca do Allahu Teala. Ważne jest, by tą drogą doprowadzilo się ludzi do światla Islamu. Jeśli się to osiągnie, to czlowiek, który odczuje w sobie światlo Islamu, bez względu na to, do której grupy należy, będzie żalowal dokonanych zlych uczynków i znajdzie prawidlową drogę.

Gdyby wszyscy ludzie przyjęliby Islam, to na ziemi nie byloby wtedy zla, oszustw, wojen, gwaltu i przemocy. Z tego powodu jest naszym świętym obowiązkiem starać się być prawdziwym i wspanialym muzulmaninem i rozpowszechniać na calym świecie Islam wyjaśniając jego zasady i szczególy. To jest prawdziwy dżihad.

Zawsze powinno się zwracać się do ludzi grzecznie i wyrozumiale, jeśli są nawet oni innowiercami! Tego nakazuje Święty Koran. W dzielach o prawie islamskim napisane jest, że wielkim grzechem jest mówienie innowiercy, że jest on ateistą lub niewierzącym i przez to sprawianie mu przykrości. Celem powinno być ukazanie wszystkim wielkość religii islamskiej. Ta walka o wiarę może zostać przeprowadzona tylko milymi slowami, wytrzymalością, wiedzą i wiarą. Kto chce przekonać innych o czymś, to powinien być najpierw sam o tym przekonany. Wierzący zaś nigdy nie straci cierpliwości i nie będzie mial klopotów z przedstawieniem tego, w co wierzy. Żadna inna religia nie jest tak zrozumiala i logiczna jak Islam. Ten, kto zrozumie podstawy tej religii, będzie mógl wszystkim latwo udowodnić, że jest to jedyna prawidlowa religia.

Muzulmanie nie powinni traktować wyznawców innych religii jako zlych ludzi. Oczywiście to, że nie jest się muzulmaninem jest zawsze i wszędzie zlem, ponieważ to bluźnierstwo jest szkodliwym wierzeniem prowadzącym czlowieka na ziemi i po śmierci do nieszczęścia i blędnego żywota. Allahu Teala zeslal ludziom religię islamską, by żyli na ziemi wygodnie, w spokoju i w przyjaźni, a po śmierci uratowali się od nieskończonych cierpień. Ci, co nie są muzulmanami są biedakami pozbawionymi tej szczęśliwej drogi. Powinno się ich żalować i nie krzywdzić. Nawet mówienie o nich źle jest grzechem. O tym, czy pójdzie się do Raju, czy do Piekla będzie pewne w ostatnim oddechu. Wszystkie zeslane niebiańskie religie, które nie zostaly przez ludzi sfalszowane, gloszą zasadę wiary w jedynego Allaha. Allahu Teala zaprasza w Świętym Koranie wszystkich ludzi do bycia na prawidlowej drodze. Obiecuje tym, którzy znajdą prawidlową drogę, że wybaczy im wszystkie grzechy dokonane w przeszlości. Niektórzy z wyznawców innych niebiańskich religii, ci, co mają taki sam cel jak muzulmanie, tzn. uzyskać laskę jedynego Stworzyciela Allahu Teala, zostają oszukiwani przez szatana i tych, którzy nie mają pojęcia o Islamie. Są to nieszczęśliwcy schodzący na zlą drogę. Powinniśmy pokazać im prawidlową drogę poprzez uprzejmość, cierpliwość i logicznymi argumentami.

Wszystkie boskie religie informujące o tym, że Allahu Teala jest JEDEN, w swoim oryginalnym stanie, nim zostaly sfalszowane przez ludzi, posiadaly te same podstawy wiary. Rozpoczynając od Proroka Mojżesza alejhisellam do Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) zeslane trzy wielkie religie tj. Judaizm, Chrześcijaństwo i Islam glosily zawsze o tym, że Allahu Teala jest jeden i zeslani przez Niego Prorocy są takimi samymi ludźmi jak my. Jednak żydzi nie wierzą w Proroka Jezusa i Proroka Muhammeda. Chrześcijanie zaś nie potrafią się uwolnić od czczenia bożkom i Prorokowi Jezusowi, który pomimo, że powiedzial swemu ludowi, że jest on takim samym czlowiekiem jak oni i nie jest synem Allaha, uznali Jego za boga i zaczęli wierzyć w trzech osobnych bogów tj. w trójcę. Niektórzy z papieży, do których należal również Papież Honoriusz, zrozumieli, że jest to falszywe wierzenie i starali się je poprawić. Allahu Teala zeslal ostatniego Proroka Muhammeda Mustafa (sallalllahu alejhi we sellem), by poprawil te blędne wierzenia i rozpowszechnil religię islamską. W takim razie nikt temu nie zaprzeczy, że prawidlową religią, która zbiera w sobie wszystkie prawdziwe zasady tych trzech religii i oczyszcza te religie z wprowadzonych do nich bezpodstawnych wierzeń, jest religia islamska.

Przyjmujący Islam Anglik Fellowes powiedzial: „Marcin Luther, który staral się poprawić Chrześcijaństwo z blędnych wierzeń, nie wiedzial, że 900 lat przed nim Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) glosząc Islam wszystkie te blędy poprawil. Dlatego też należy przyjąć, że Islam jest calkowicie oczyszczoną od bezpodstawnych wierzeń udoskonaloną formą Chrześcijaństwa i należy wierzyć w to, że Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) jest ostatnim Prorokiem.”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies