www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
18 Pażdziernik 2019 Piątek - 19 Safar 1441   
Strona odwrotna

Zalety Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem)-3

36. Zostal powiadomiony o imionach wszystkich z Jego wspólnoty religijnej i o tym, co pomiędzy nimi zajdzie.

37. Jego rozum przewyższa rozum wszystkich ludzi.

38. Zostal obdarzony wszystkimi pięknymi cechami charakteru, które można znaleźć u ludzi. Wielki poeta Omer bin Farida na pytanie: „Dlaczego nie wychwalaleś szanownego Proroka?” odpowiedzial: „Zrozumialem, że nie starczy mi sily, by Go wychwalić. Nie potrafilem znaleźć slów godnych Jego wychwalenia.”

39. Allahu Teala umieścil Jego imię obok Swego w wyznaniu wiary, w wielu modlitwach, w slowach ezan wzywających do salat, w niektórych obrządkach religijnych i kazaniach, w podawaniu rad, w trudnych chwilach, w grobie, na Sądzie Ostatecznym, w Raju i w języku każdego stworzenia.

40. W Surze Duha w 5.wersecie Allahu Teala obiecal slowami: „Tobie dam wszystko to, co zechcesz, aż będziesz zadowolony (dopóki powiesz, że masz już dosyć),” że obdarzy Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) wszystkimi naukami, wszystkimi zaszczytami, pomocą przeciwko wrogom Islamu i przewagą nad nimi, jego wspólnotę zwycięstwami, na Sądzie Ostatecznym każdego rodzaju prawem do orędownictwa i objawienia lask. Gdy zostal zeslany ten św. werset, to patrząc na Aniola Dżebrail (alejhisselam) powiedzial: „Nie zgodzę się na pozostanie w Piekle kogokolwiek z mojej wspólnoty.”

41. Allahu Teala nazywa w Świętym Koranie każdego z Proroków (alejhimussalewatu wetteslimat) po imieniu, zaś Proroka Muhammeda (sallallahu alejhi we sellem) mówiąc „O mój Wyslanniku, O mój Proroku” informuje o wywyższających go wlaściwościach.

42. Mówil wyraźnie, latwo zrozumialym językiem. Potrafil mówić każdym dialektem arabskim. Przychodzącym z różnych stron odpowiadal slowami przez nich używanymi. Sluchający go wpadali w podziw. Mówil: „Allahu Teala bardzo dobrze i ladnie mnie wyksztalcil.”

43. Potrafil bardzo wiele rzeczy opisać kilkoma slowami. Ponad 100 tys. św. Hadis wskazuje na to, że jest „Dżewami-ul-kelim” (malą ilością slów bardzo wiele wyjaśniający). Niektórzy uczeni islamscy powiedzieli, że cztery fundamenty Islamu znajdują się w Jego czterech św. Hadisach: 1-Czyny szacowane są wedlug ich intencji. 2-Co jest zakazane, jest jasne, co jest dozwolone, jest również jasne. 3-Skarżyciel powinien przedstawić świadka i oskarżony powinien zlożyć przysięgę. 4-Ten, kto nie będzie życzyl swojemu wspólwyznawcy tego samego, co sobie samemu życzy, nie posiada doskonalej wiary. Z tych czterech św. Hadis pierwszy jest fundamentem wiedzy o obowiązkach religijnych, drugi wiedzy o procedurze, trzeci wiedzy prawnej i polityki, czwarty wiedzy o zwyczajach i moralności.

44. Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) byl niewinny (bezgrzeszny). Przed i po czterdziestym roku życia świadomie i nieświadomie nie dokonal żadnego malego i wielkiego grzechu. Nie zauważono u niego nigdy żadnego niewlaściwego zachowania się.


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies