www.kalendarzislamski.pl - Twoj kalendarz o Islamie

Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla pośzczególnych miast
Witamy,
18 Listopad 2018 Niedziela - 10 RabiulAwwal 1440   
Strona odwrotna

Ostatnie slowa dobrych ludzi

*Amir bin Abdulkajs umierając plakal. Pytającym się o powód powiedzial: „Placzę z powodu dni, które spędzilem na próżno.”

*Do Saliha bin Mismara powiedziano: „Umierasz, czy nie powierzysz komuś swojej rodziny?” On na to odpowiedzial: „Wstydzę się Allaha, nie powierzę jej bezsilnym.”

*Do umierającego Ebu Sulejmana Darani powiedziano: „Jak szczęśliwy jesteś, idziesz do bardzo wybaczającego i milosiernego Allaha. On na to odpowiedzial: „Tak, idę dać rachunek od igly do nitki, ze wszystkiego.”

*Syrri Sekati będąc w pocie na lożu śmierci powiedzial do Dżunejd Bagdadi, który staral się ochlodzić go wachlarzem: „Jaka jest korzyść z wachlarza dla tego, który bardzo cierpi?”

*Gdy Hikem bin Abdulmelik leżal zemdlaly, to znajdująca się przy nim osoba powiedziala: „Ja Rabbi, ten czlowiek nie mial zbyt dobrego życia, ale byl bardzo hojny, ulatw mu śmierć.” Hikem bin Abdulmelik otworzyl oczy i powiedzial: „Przyszedl Azrail alejhisselam i powiedzial, że hojnym odbiera ducha lagodnie.”

*Gdy Ibni Mubarek umieral, to przez niego uwolniony niewolnik Ibni Abdullah widząc jego nędzny stan zacząl plakać i jęczeć: „Byleś tak bogaty, a w domu nic nie zostalo. Do takiego stanu mialeś dojść?” Ibni Mubarek powiedzial: „Niepotrzebnie placzesz. Ja modlilem się o to, żeby żyć jako bogaty i umrzeć jako biedny. Allahu Teala przyjąl moją modlitwę.”


Bookmark and Share

Imiona dla dzieci
Chłopiec: 
Dziewczynka: 

Logowanie  
     
Zapomniałem hasła
Rejestruj się za darmo
Dlaczego warto się zarejestrować?
Login:   
Hasło: 
   
 
 
kalendarzislamski.pl - Polski Kalendarz Islamski dla muzułmanów i nie tylko, z codziennie aktualizowanymi informacjami o Islamie oraz czasami modlitw dla poszczególnych miast
Wyrażamy zgodę na publikowanie oraz kopiowanie treści ze strony w drodze Islamu, niemniej jednak prosimy aby przekazać żródło zdobytych informacji.

Polityka plików cookies